Půjčka dnes od soukromé osoby

<span>Trápí vás finanční starosti? Nevíte kde sehnat peníze? Určitě by vám pomohla půjčka od soukromé osoby, kterou můžete mít ještě dnes.</span> Trápí vás finanční starosti? Nevíte kde sehnat peníze? Určitě by vám pomohla půjčka od soukromé osoby, kterou můžete mít ještě dnes.

Jaké jsou výhody půjčky od soukromé osoby? Proč by vás měla zajímat právě taková nabídka a jaké jsou rozdíly oproti tomu, když si jdete půjčit peníze do banky nebo u nebankovní úvěrové společnosti? Má půjčka od soukromníka nějaká rizika? Na co si dát pozor a co si pohlídat, aby vše proběhlo k vaší plné spokojenosti? Poradíme vám, jak funguje půjčka od soukromé osoby.

Soukromá půjčka – jiná cesta jak sehnat peníze

Co je to půjčka ví asi každý. Asi je jen málo lidí, kteří si za celý svůj život nemuseli nikdy půjčovat peníze. Ať už se jednalo o úvěr na bydlení, půjčku na rekonstrukci bytu, půjčku na nákup nového auta nebo i na cokoliv jiného. Čas od času si prostě potřebuje půjčit peníze asi každý z nás. Obvykle to bývá půjčka od banky, nebo od nějaké nebankovní úvěrové společnosti (nákup na splátky, leasing nebo něco jiného).

Specifickou variantou je pak soukromá půjčka – tedy půjčka od soukromé osoby. V tomto případě není poskytovatelem peněžních prostředků banka nebo nebankovní firma. Tím, kdo poskytuje finanční prostředky, je soukromník. Nejčastěji to bývá soukromý investor, který má k dispozici vlastní peníze, které se snaží zhodnotit tím, že poskytuje různé půjčky a úvěry. Pro něj to je velmi efektivní cesta, jak zhodnotit svůj majetek. Pro ty, co si takto půjčují peníze to je zase často jediný způsob, jak si půjčit.

Půjčka od soukromé osoby = lichvářská půjčka?

Soukromníci, co půjčují peníze, nemusí být nutně hned lichváři (byť se to nevylučuje). I v oblasti soukromých půjček působí různí lidé. Některým jde opravdu jenom o to, aby profitovali na vaší momentální špatné situaci. Ti dobře vědí, že si nemůžete peníze nikde jinde půjčit a snaží se z toho získat maximum pro sebe. Takový lichváři po vás budou chtít třeba zaplacení nějakých poplatků předem, nebo vám dají klidně i 100% úrok. Takže budete muset dvakrát tolik peněz, než jste si půjčili.

Není to ale pravidlem. Existují i seriózní a poctivé soukromé půjčky. Pravda, i zde musíte počítat, že zaplatíte vyšší úrokové sazby, než kdybyste měli peníze od banky. To je ale pochopitelné. Soukromá půjčka cizím lidem je značně riziková. Zatímco u banky je podíl nesplácených úvěrů zpravidla jen 3 – 4%, u soukromých půjček to bývá mnohem vyšší číslo. Soukromník tedy musí nějak kompenzovat riziko, že minimálně část svých peněz už nikdy neuvidí.

Hledáte solidní a poctivou půjčku? Potřebujete rychle peníze, do výplaty nebo na pár týdnů a bojíte se podvodů? Pak už nemusíte, nabízíme vám poctivou půjčku, která má dobré reference. Je to půjčka bez rizika – vyzkoušejte ji sami a uvidíte, že budete spokojeni.

Výpočet výplaty
Výpočet exekuce
Výpočet mateřské
Výpočet neschopenky
Podpora v nezaměstnanosti
Sociální dávky
Důchody
Daně
Krátkodobé půjčky